Pedofiil hüüdnimega ‘Big Mac’

Burgerionu?Soovitan kõigepealt lugeda meie Meediasfääri lipulaevas, Õhtulehes, olevat artiklit

Nagu artiklist näha, ei ole asjad nagu vanasti… Tõepoolest – oma mälestustest tulevad kirkalt meelde seigad, kus vanemapoolsed habemes onud mulle peale kooli kommi pakkusid. Sel ajal oli komm see, mis lapse rõõmsaks tegi ning selliseid onusid ümbritses tavaliselt kari lapsi, kõigil naerunäod peas. Ega siis vanemad igapäev ka oma lastele kommi ei ostnud, onu ootas meid aga iga vahetund kommidega kõrvalhoone kangialuses. Kord küll direktor uuris, et ega lapsed ei ole näinud üht onukest iga päev kooliõuel ringi luusimas, kuid otse loomulikult raputasime kõik pead… Me ei tahtnud ju, et direktor ka onu juures maiustama hakkaks. Ühel päeval onu enam ei tulnud, ilmselt sai dire oma tahtmise ning viis onu endale koju.

Oh jah.. jäin mälestusi heietama jälle, kuid keskenduksin siiski pigem sellele artiklile.

Nagu artiklis kirjutatud, on “kommionud” tugevalt ja jõuliselt reformeerinud oma vahendeid: kommid kui Nõukogudeaegne jäänuk on välja tõrjutud moodsate burgerite poolt. Ehk siis väga hea näide sellest, kuidas globaliseerumine on jõudnud peaaegu igale elualale. Olles ise suur ülemaailmastumise pooldaja, tervitan tugevalt “kommionude” traditsiooniliste meetodite kaasajastamist. Ma usun, et ka lapsed, kes moodustavad “kommionude” peamise sihtgrupi, minuga nõustuvad. Odavate, ebakvaliteetsete ning tihti kokkukleepunud iirisekommide asemele on tulnud korralik ja tervislik lõunaoode. Uurides McDonalds’i koduleheküljelt, sain teada, et kõik burgerid sisaldavad ohtralt vitamiine ja süsivesikuid. Peale selle on tooteid väga laias valikus: burgereid tehakse nii kana, kala, peekoni, kotleti kui ka ilma lihata (taimetoitlastele).

Teiseks, artiklist järeldub, et “kommionude” keskmine elatustase on kõvasti tõusnud. Võttes aluseks artiklis mainitud Big Mac burgeri, maksab see konkreetne toode eestis 32 krooni. Võib-olla ei tundu see esialgu nii suur summa, kuid võrrelgem seda siiski kommihindadega. Keskturul saab minu mäletamise järgi osta kaalukomme kõige odavamalt 14 EEK/Kg – 32 krooni eest saab 2,25 kg komme, millega võib ära toita täitsa mitu last, samas kui burgereid arvestatakse ikkagi per nase ehk 1 laps – 1 burger. Järeldus siit on ilmselge… inimeste elatustase tõuseb ludinal, niiet ärge pange tähele juutide ja illuminaatide vandenõud, nagu kukuks maailmamajandus kolinal.

Lõpetuseks tooksin ma välja selle, kuidas muutunud olukord hakkab mõjutama meie igapäevast elu. Esiteks saavad “kommionud” kindlasti rohkem lapsi juurde, kuna karja lisanduvad ka need lapsed, keda vanemad on hoiatanud onude suhtes, kes KOMME pakuvad (burgerite kohta mitte sõnagi). Koos sihtgrupi suurenemisega hakkame me tulevikus ilmselt märkama ka laste lõunasöögi turusuhete muutumist. Nagu teada, pakub Eesti riik kõigile põhikooliõpilastele tasuta koolilõunat, mis seni on edukalt konkureerinud “kommionudega”, sest ega komm kõhtu ei täida, nagu vanasõnast teada. Nüüd aga hakkame ilmselt rohkem ja rohkem nägema seda, kuidas koolilaste lojaalsus nihkub riigi pakutud plögast eemale – kangialuste ja Big Mac’ide poole. Ja kui riik jääb ilma suurest osast oma toote klientidest, siis ma ei imestaks kui varsti hakkaks toimuma sanktsioonid, repressioonid ja pogrommid konkurentide, “kommionude” suhtes. Niiet palun mitte üllatuda, kui varsti hakkab politsei “kommionusid” tänavatelt ära koristama.

See ongi minu esimene uudiseanalüüs. Tänud ACX‘le, kes seda artiklit mulle näitas

4,245 Responses to “Pedofiil hüüdnimega ‘Big Mac’”

  1. ACX said:

    Oct 30, 08 at 22:03

    wow…
    Põhjalik analüüs