Miley Cyrus ja vannitoad

Miley Cyrus ootamas vannitoa ukse tagaTäna hommikul sain täieliku šoki osaliseks: Miley Cyrus on otsustanud mitte iialgi abielluda… Selle traagilise uudise leidsin oma koduleheküljelt, eesti parimast teadus- ja uudisteportaalist, elu24.ee-st.

Šokis ei olnud aga ainult mina – koheselt teatasid USA ja Aasia meediagigandid börsiindeksite apokalüptilisest langusest, Iraan kuulutas USA-le ja Hiinale sõja, globaalne soojenemine peatus ning Reet Linnal jäi uudise lugemise tõttu kella 9-ses pediküüris käimata. Tõepoolest, milleeniumi hittlaulu “See you again” 15-aastase lauljatari selline otsus külvas segadust kogu maailmas.

Tulevane popstaar ning kogu maakera tüdrukute eeskuju tõi abiellumisest loobumise põhjenduseks esmapilgul triviaalse, kuid tegelikult vägagi olulise kooselu elemendi: vannitoa ühiskasutuse abikaasade poolt…

Ilmselt ei mõtle enamus kooselu alustada soovivaid noori selle peale, et üpriski märkimisväärne osa oma tulevasest elus elatakse pidevalt kellegagi koos (kas siis surmani või mitte). Abielus (ja kooselus) on ühiskasutatavaid asju rohkem, kui esmapilgul paistab: potid-pannid, telekas, internetiühendus, WC-paber ja palju muud, mille hulka kuulub kindlasti ka vannituba. Enamus noori ei oska oma õudusunenägudeski arvata, et kooselus valitseb seesugune ühisomandus, millest ei osanud unistada isegi kommunistid. See on ilmselt ka põhjuseks, miks ligikaudu 1/3 eestis sõlmitavatest abieludest lahutatakse.

Õnneks aga ei ole Miley Cyrus oma noorest east (15) olenemata seesuguse massipsühhoosiga kaasa läinud. Tsiteerin teda:

“Ma ei abiellu mitte kunagi, kuna ma ei talu vannitoa jagamist! Hiljuti käisime viiekesi bussiga tuuritamas ja meil oli ühine vannituba. Jagasin seda kolme poisiga, kelle seas oli ka minu isa. See oli kohutav.”

Olen Miley’iga 100% nõus et selline olukord on ikkagi jälestusväärne, et mitte öelda lubamatu. Jagada vannituba kolme poisiga – see on Hitchcocki ja Kubricku õudus- ning absurdifilmidest vägagi tuntud teema, mis oma jälestust ja õudust tekitava efektiga on alati inimesi kinolinade ette toonud. Kui vannitoa kasutajate hulka lisanub ka veel omaenda lihane isa, sobib olukorra kirjelduseks Johannese Ilmutusraamat (Uus Testament), kus kirjeldatakse maailma lõppu.

Ilmselt mõtlevad paljud lugejad praegu, et selline uudis on naeruväärne, kuna enamus inimesi on mingil eluperioodil vannituba oma isa (ja teiste pereliikmetega) jaganud. Taolised inimesed võiksid siiski enne aru saada, et isale on antud juhul lisatud ka kolm poissi ning tagajärjed on Miley sõnul vägagi traagilised:

“Kõik mu meigiasjad vedelesid laiali ja keegi pani nende peale oma hambaharja – see oli vastik! Ükspäev kasutas mu vend mu hambaharja oma kulmude kammimiseks. Leidsin, et asi hakkab naeruväärseks muutuma ja mõtlesin, et peaksin omaette tuuribussi hankima”

Oma kogemusest tean kinnitada, et kellegi hambahari MINU meigiasjade peal viib tõesti kopsu üle maksa. Hambaharja kasutamine kulmude kammimiseks pole küll teab-mis-hull tegu, kuid võib pikapeale siiski tüütavaks muutuda.

Miley sõnade toetuseks toon välja fakti, mille paljudki inimesed on kahe silma vahele jätnud: tegelikult jagan mina samuti vannituba kolme poisiga. Ja mitte ainult mina vaid ka kõik teised meessoost isikud, kes elavad Tartus Narva mnt 2-toalistes ühikates. Enda ja teiste nimel avaldan tugevat solidaarsust Miley Cyrusele ning luban talle, et ta ei ole oma katsumustes üksi. Oma vannitoa kasutuskorra tõttu teen ma samasuguse avalduse: ma ei kavatse kunagi abielluda. Ilmselt liituvad Miley’i ja minu üleskutsega varsti ka teised inimesed, kes on sunnitud oma vannituba jagama. Senikaua aga avan Miley toetuseks arvelduskonto, et ta saaks sinna annetatud raha eest oma uue tuuribussi vannitoale tabaluku osta, mille võti on ainult temal. Arvelduskonto asub minu taskus ning sinna saab annetada 24/7, laske lihtsalt all kella ja ma saadan annetustekorvi nööriga aknast alla.

NB: kuna paljud siiski ei mõista kuidas vannitoa ühiskasutus käib, siis alljärgnev video peaks pakkuma väikese tutvustuse teie tulevase elukaaslase vannitoa kasutamise harjumusest:

[youtube:http://www.youtube.com/watch?v=4zxnzztCYbA]

4 Responses to “Miley Cyrus ja vannitoad”

 1. The Ranger said:

  Nov 08, 08 at 23:37

  Millennium, Velance! Millennium, mitte milleenium.

 2. velance said:

  Nov 09, 08 at 0:13

  mis keeles sul see “millennium” on? eesti keeles on minu teada siiski milleenium…

 3. ACX said:

  Nov 09, 08 at 12:11

  Kole eit…
  Eat a hamburger yo!

  Ma olen liiga labane et sisu kommenteerida.

 4. The Ranger said:

  Nov 10, 08 at 23:35

  Velance, eesti keeles ikka.

  Kas sa pole piisavalt hoolikalt keskkoolis eesti keele tundides osalenud?

  Viite järeleaitamistunniks leiab siit:
  http://public.keelevara.ee/login/?d=qs2006&q=millennium&sne.x=0&sne.y=0